_

  تاريخ:28/4/1389

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

«تولد تفكر فلسفي» در سومين شماره ويژه نامه فلسفه و كودك:

 

 

سومين شماره ويژه نامه تخصصي «فلسفه و كودك» زير نظر آيت الله سيد محمد خامنه اي، رياست بنياد حكمت اسلامي صدرا و توسط اعضاي واحد پژوهشي «فلسفه و كودك» اين بنياد به مديريت خانم زهره حسيني، منتشر شد.

 

___________________________________________________________________

 

 

 

در سر مقاله اين نشريه به قلم زهره حسيني، با اشاره به ضرورت توجه به پرورش فكري و روحي كودكان جامعه، چنين عنوان شده است: اگر امروز اين مهم را دريابيم و با روشهاي علمي كه دستمايه پژوهشي مسئولين فلسفه و كودك است، به پرورش عزيزانمان بپردازيم، شايد در آينده شاهد زود­باوريها و قضاوتهاي سطحي و تأثير­پذيري از تبليغات رسانه­هاي بيگانه در ميان نسل جوان نباشيم و با پرورش نسلي متفكر و منطقي، امنيت و رشد جامعه را تضمين كنيم.

در پايان، نگارنده سر­مقاله، به انتظار خود بر اصلاح امور فرهنگي جامعه توسط دست­اندركاران فرهنگي، بدور از تنگ­نظري­ها و سياست­انديشي­ها و رقابتها تاكيد و توجه كرده است.

سومين ويژه­نامه گروه پژوهشي «فلسفه و كودك» بنياد صدرا مشتمل بر هفت مقاله تخصصي در حوزه­هاي گوناگون تربيت فلسفي كودكان است كه از آن جمله مي­توان به «عوامل رشد عقل و نقش آن در رشد فلسفه» نوشته دكتر علي اله بداشتي، «خلاقيت عاطفي در كودكان» به قلم دكتر محبوبه البرزي، «تولد تفكر فلسفي» از محبوبه اسپيدكار و «مقايسه تطبيقي روشهاي پويا و خلاق با برنامه فلسفه و كودكان» تحقيق مشترك علي خالق خواه و احمد اكبري اشاره نمود.

«كودك، خلاقيت و تفكر انتقادي» از ايوب محمودي، «جايگاه برنامه درسي فلسفه براي كودكان در نظام آموزش و پرورش ايران» از دكتر پروين صمدي و معصومه رمضاني و مقاله «نقش جنسيت در تربيت عقلاني و فلسفي» نوشته دكتر فاطمه علي پور از ديگر مقالات به چاپ رسيده در اين نشريه هستند.

سومين شماره ويژه­نامه «فلسفه و كودك» به سر­دبيري مژگان پروينيان در 100 صفحه و به همت انتشارات بنياد حكمت اسلامي صدرا به بازار نشر و علاقمندان اين حوزه عرضه شده است.

 

 

   انتهاي پيام

 

 

 

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي