_

  تاريخ:  13/08/1386

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

آيت الله سيد محمد خامنه‌اي در نشست تخصصي «ملاصدرا و ابن خلدون»:

 امت اسلام حق بزرگي بر تمدن و علم و پيشرفتهاي كنوني بشر دارد.

 

نشست تخصصي با عنوان «ملاصدرا و ابن خلدون» با همكاري بنياد حكمت اسلامي صدرا و مركز علمي فرهنگي بيت الحكمه تونس در محل برگزاري همايشهاي بنياد حكمت اسلامي صدرا برگزار شد.

___________________________________________________________________

 

 

به گزارش روابط عمومي بنياد حكمت اسلامي صدرا، آيت الله سيد محمد خامنه‌اي در نشست تخصصي پس از اشاره به سابقه ارتباط دوستانه و مثمر ثمر بنياد حكمت اسلامي صدرا و مركز بيت‌الحكمه اظهار داشت: امت اسلامي داراي حق بزرگي بر تمدن و علم و پيشرفتهاي كنوني بشر مي‌باشد.

استعدادهاي درخشان ملل مسلمان به ياري الهامات و بركات اسلام توانست در همه مراحل علم و تمدن، پا به درجه اعلاي آن گذارد و چهره‌هاي درخشان امت اسلام در عرصه‌هاي مختلف علم و فرهنگ در سراسر پهنه عظيم انساني ديده شده و اكنون نيز وجود دارند، ما نيز امروز براي بزرگداشت دو شخصيت و حكيم نام آور ايران و تونس يعني ملاصدرا و ابن‌خلدون گرد هم آمده‌ايم.

رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا در پايان با تذكر به نقش موثر فلسفه و تفكر فلسفي در تقريب مذاهب و اديان مختلف مسلمانان و حتي غير مسلمانان، ابراز اميدواري كرد كه بحث فلسفه در دنياي امروز مي‌تواند رشته اتصال محكمي بين تفكرها و افكار و امم اسلامي باشد.

در ادامه اين نشست دكتر حاتم صائم، سفير تونس در ايران و دكتر محمدي رئيس گروه دوستي ايران و تونس و اساتيد فلسفه و همچنين اساتيد شركت كننده از دانشگاه تونس نيز به ارائه سخن پرداختند.

   انتهاي پيام

 

 

 صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي