_

  تاريخ:24/7/1389

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

انتشار مجموعه مقالات يازدهمين و دوازدهمين همايش بزرگداشت ملاصدرا با عنوان:

«حكمت متعاليه و تدبير خانواده بهمراه ملاصدرا و مكتب شيراز»

 

 

اين كتاب در برگيرنده مجموعه مقالات يازدهمين و دوازدهمين همايش بزرگداشت حكيم صدرالمتألهين است كه از روز اول تا چهارم خرداد 1387 در تهران و شيراز برگزار شد.

___________________________________________________________________

 

 

 

در بخش نخست كتاب، مقالات يازدهمين همايش با عنوان «حكمت متعاليه و تدبير خانواده» در قالب 11 مقاله آمده و بخش دوم نيز در برگيرنده مقالات دوازدهمين همايش با عنوان «مكتب حكمي و فلسفي شيراز» و مشتمل بر 23 مقاله است.

تدبير فلسفي در منزل، از آيت الله سيد محمد خامنه اي، حكمت متعاليه و تدبير خانواده، از دكتر رضا داوري اردكاني، تدبير منزل در حكمت متعاليه، از دكتر غلامرضا اعواني، معناي زندگي يا هدف زندگي؟ ديدگاهي صدرايي، از دكتر حميد رضا آيت اللهي، خانواده خاستگاه كرامت بشري از ديدگاه ملاصدرا، از آيت الله سيد مصطفي محقق داماد و حركت جوهري در فلسفه ملاصدرا، از دكتر غلامحسين ابراهيمي ديناني برخي از عناوين مقالات مطرح شده در همايش «حكمت متعاليه و تدبير خانواده» بوده اند.

همچنين مكتب شيراز، از آيت الله سيد محمد خامنه اي، حوزه شيراز در تاريخ فلسفه اسلامي، از دكتر رضا داوري اردكاني، صدرا در غرب، از دكتر كريم مجتهدي، از سطوت جلالي معماري تخت جمشيد پارس تا معماري حكمت متعاليه صدراي شيرازي، از دكتر حكمت الله ملاصالحي، قضاياي پارادو كسيكال در انديشه صدرالدين دشتكي و رياضيدانان معاصر، از حسين اربابون، تأثير ملا جلال الدين رومي در انديشه هاي ملاصدراي شيرازي، از منيره سيد  مظهري نيز عناوين برخي مقالات به چاپ رسيده در بخش دوم اين كتاب مي باشند.

«حكمت متعاليه و تدبير خانواده بهمراه ملاصدرا و مكتب شيراز»، در 454 صفحه و به قطع وزيري از سوي بنياد حكمت اسلامي صدرا روانه بازار نشر شده است.

 

 

   انتهاي پيام

 

 

 

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي