_

  تاريخ:  15/12/1386

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

در ديدار اعضاي سازمان ميراث فرهنگي با رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا مطرح شد:

صنايع دستي و ميراث فرهنگي غني، تجلي دهنده روح لطيف ايراني

 

هفته گذشته، گروهي از مديران سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تهران با آيت الله خامنه‌اي در بنياد حكمت اسلامي صدرا ديدار كردند.

___________________________________________________________________

 

 

به گزارش روابط عمومي «بنياد حكمت اسلامي صدرا»، در اين ديدار دكتر بهرام‌زاده رئيس سازمان ميراث فرهنگي استان تهران، به شرح گزارشي از فعاليتهاي سازمان در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي پرداخت.

وي، تحقق فرمايش رهبر معظم انقلاب درخصوص جنبش نرم افزاري را سرلوحه اهداف سازمان خواند و گفت: توليد و تهيه بيش از ده مقاله ISI در زمينه مديريت شهري، تنها بخشي از فعاليتهاي سازمان براي دستيابي به اين هدف مي‌باشد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي شهر تهران در ادامه گزارش خود به موفقيتهائي كه در عرصه بين‌الملل بدست آورده‌اند اشاره كرد.

وي همچنين از انتخاب شهر قزوين براي تشكيل جلسه شوراي حكام سازمان ملل در سال 2008 ميلادي و استقرار مركز مطالعات ميراث معنوي در اين شهر با همكاري دانشگاه متروپوليتن لندن و تلاش در جهت ثبت جهاني واقعه عاشورا بعنوان يك ميراث معنوي اسلامي خبر داد.

آيت الله خامنه‌اي، رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا، ضمن تشكر از ابتكارات و فعاليتهاي آن سازمان و با  ابراز تأسّف از ناديده گرفتن ارزش والاي ميراث فرهنگي در برخي مقاطع و تنها بها دادن به جنبه تشريفاتي آن در كشور، يادآور شد: ميراث فرهنگي و معنوي كشور و دستاوردهاي باستانشناسي محكم‌ترين اسناد موجود براي كشف و نگهباني از تاريخ هويت ملي ايرانيان است.

وي در ادامه اظهار داشت: در مقايسه مساجد قديمي ساخت ايرانيان با كليساهاي اروپائي، به انديشه و تفكر ماوراي آن پي مي‌بريم، قوس‌ها و گنبدها و كاشي‌كاريهايي كه كار دست پيشينيان ماست، در واقع تجلي روح لطيف ايراني است و با روحيه خشك و نيمه متمدن غربي بسيار متفاوت است.

آيت الله خامنه‌اي در پايان در جمع اعضاي سازمان ميراث فرهنگي خاطرنشان ساخت كه شما نه تنها نگهبان ظاهري مواريث فرهنگي، بلكه نگهبان معنويات و تفكر و ذهنيت ياد شده نيز مي‌باشيد.

ضمناً در اين ديدار، چند تن از اعضاي هيأت مديره سازمان از جمله معاون امور فرهنگي و ارتباطات، معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي، مدير روابط عمومي و مشاور امور جوانان كه در جلسه حضور داشتند، خواستار رسيدگي بيشتر و عنايت ويژه مسئولين به وضعيت صادرات و استاندارد سازي صنايع دستي شدند.

 

   انتهاي پيام

 

 

 صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي