_

  تاريخ: 25/2/1389

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

قابل توجه کليه رسانه های جمعی

___________________________________________________________________

 

 

 

بياري خداوند حكيم و بمنظور بزرگداشت مقام فيلسوف شهير ايراني، حكيم صدرالمتألهين شيرازي، بنياد حكمت اسلامي صدرا قصد دارد برسم سالهاي گذشته، چهارمين همايش خود را با عنوان «تربيت فلسفي جوان امروز» برگزار نمايد.

لزوم نهادينه شدن تفكر استدلالي و عملكرد منطقي كه راهكار سعادت بشر است، پرداختن به عوامل، راهكارها، آسيب‌شناسي و بايسته‌هاي تربيت فلسفي را ضروري مي‌سازد و فلسفه بعنوان علم متولي و مسئول تفكر و استدلال، نقشي روشن در اين امر دارد.

از آنجا كه نسل جوان هر جامعه، فعالترين و پررنگ ترين نقش را در پيشرفت آن جامعه ايفا مي كند و از سوي ديگر، بروز احساسات و عواطف جواني، اين قشر را به شدت آسيب پذير مي سازد، پيجويي و طراحي الگوها و برنامه‌هاي آموزشي و تربيتي مناسب و اشائه آنها، بايد محور همّت متفكران و متوليان جامعه و علي الخصوص رسانه‌ها باشد.

لذا با توجه به اهمّيت موضوع همايش بزرگداشت سال 89 و تأثير بسزاي تربيتي آن در ارگانهاي تربيتي جامعه، تلاش در پوشش رسانه‌اي هر چه بيشتر آن ضروري است، و بدين ترتيب از آن رسانه محترم براي شركت در همايش دعوت بعمل مي آيد .

همايش «تربيت فلسفي جوان امروز» حول 4 محور اصلي:

 ـ پيوند فلسفه و نسل جوان، چگونگي و چرايي

 ـ جوان، تفكر انتقادي، بايسته ها و رخنه ها

 ـ تربيت فلسفي جوان، فرصتها و آسيب هاي دهكده جهاني

 ـ الگوهاي كاربردي حكمت متعاليه براي تربيت فلسفي

برگزار خواهد شد و از ميان مقالات متعددي كه تا‌ كنون دبيرخانه همايش دريافت كرده، 70 مقاله به تأئيد شوراي علمي بنياد حكمت اسلامي صدرا رسيده است.

اين همايش ساعت 00/8 روز شنبه اول خرداد 89 با سخنراني آيت الله سيد محمد خامنه اي، رياست محترم بنياد حكمت اسلامي صدرا، در محل تالار تلاش وابسته به وزارت كار، واقع در خيابان وليعصر «عج»، بعد از جام جم، نرسيده به بزرگراه شهيد چمران آغاز خواهد شد

لازم بذكر است، رابطان رسانه اي كه مايل به شركت در همايش مي باشند، با روابط عمومي بنياد با شماره های 88833933 و 88734687(داخلی 234)و يا پست الكتريكي: public@mullasadra.org در ارتباط باشند .

جزئيات برنامه زمانبندي همايش نيز متعاقباً براي علاقمندان ارسال خواهد شد .

 

   انتهاي پيام

 

 

 

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي