_

  تاريخ:  12/09/1386

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

انتشار «فلسفه زن بودن» به زبان انگليسي

 

ترجمه انگليسي كتاب «فلسفه زن بودن» نوشته آيت الله سيد محمد خامنه‌اي توسط انتشارات بنياد حكمت اسلامي صدرا منتشر شد.

  __________________________________________________________________________

 

 

 

به گزارش روابط عمومي بنياد حكمت اسلامي صدرا، مضامين اين كتاب در دو بخش كلي فلسفه زن بودن و حقوق زن گردآوري شده است.

بخش اول كتاب شامل چهار فصل زن در نزد يهوديان و مسيحيان، زن در طبيعت، زن در جامعه و اسلام و زن مي‌شود و زن در جهان‌بيني غرب، نگاهي ديگر به جهان‌بيني اسلام درباره زن، تفاوتهاي طبيعي زن و مرد، تفاوتهاي زن و مرد از لحاظ جامعه‌شناسي، رابطه حقوق و قانون با جهان‌بيني و تفاوت حقوق زن و مرد از عناوين مطرح شده در بخش دوم «فلسفه زن بودن» مي‌باشند.

در پيشگفتار اين كتاب كه به قلم «استاد خامنه‌اي» است، آمده است:

براي شناخت علمي مسئله زن و جايگاهش، بررسي تحليلي آن بايد دستكم در دو بعد طبيعي و اجتماعي انجام گيرد. در واقع بايد يكبار بعنوان يك پديده طبيعي در داشته‌هاي جسماني و نيز رواني زن و كاركردها و وظايفي كه در قوانين طبيعت براي او پيشبيني شده به مطالعه و تحليل پرداخت و يكبار ديگر در كنار آن، با تحليل جامعه‌شناختي زن و مرد، به درك جايگاه واقعي و ارزش او بعنوان يك پديده اجتماعي رسيد. حل علمي مسئله زن بستگي به شناخت درست و نزديك به واقع زن و مرد دارد و تا اين شناخت نباشد اين كار و كاروان راه به جايي نخواهد برد.

كتاب «فلسفه زن بودن» كه پيش از اين به زبانهاي فارسي و عربي انتشار يافته بود بتازگي با ترجمه انگليسي، در 208 صفحه و شمارگان 2000 نسخه از سوي انتشارات بنياد حكمت اسلامي صدرا منتشر و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

   انتهاي پيام

 

 

 

 صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي