_

  تاريخ: 28/7/1386

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

ديدار هيئت رهبران مانك بودائي سريلانكا با رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا

 

هيئتي متشكل از رهبران مذهبي بودائي سريلانكا با آيت الله سيد محمد خامنه‌اي، رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا در تهران ديدار و پيرامون مسائل بين اديان و گسترش ارتباطات فرهنگي دو كشور گفتگو كردند.

  __________________________________________________________________________

 

 

 

به گزارش روابط عمومي بنياد حكمت اسلامي صدرا، آيت الله سيد محمد خامنه‌اي در اين ديدار اظهار داشت: اشتراكات بسياري بين دين اسلام و بودا وجود دارد و روحانيون و رهبران مذهبي اين اديان بايد تلاش كنند تا با تكيه بر اصول و سنت‌هاي مشترك ارتباطات گسترده‌تري را بين دو كشور برقرار كنند.

رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا با تكيه بر اهميت ارتباط و حمايت متقابل رهبران روحاني و ملتهاي آنان افزود: يك روحاني تنها زماني وظيفه خود را در مقابل مردم و كشورش انجام داده كه تا سرحد فداكاري در راه خدمتگزاري به آنها تلاش كرده باشد و البته رهبران روحاني هميشه زماني موفق بوده‌اند كه از جانب مردم نيز مورد حمايت همه جانبه قرار گرفته‌اند.

در اين ديدار، دكتر ماكاداوارا آنانداترو، يكي از اعضاي گروه ضمن تصريح سخنان آيت الله خامنه‌اي در باب آثار مثبت حضور رهبران مذهبي در مسأله حكومت كشورها افزود: در سريلانكا، رهبران ديني نقشي در حكومت ندارند، اما كشور ايران مثال بارز موفقيت رهبران مذهبي در حكومت كشور مي‌باشد، زيرا رهبران ديني در ايران بيش از آنكه به فكر خود باشند، به منافع مردم و كشورشان بها مي‌دهند و ما بايد از اين شيوه در ايران الگوبرداري كنيم و آنرا در سريلانكا پياده كنيم.

در پايان، رئيس هيئت و همچنين سفير سريلانكا در تهران از اجازه ديدار به هئيت و ارشادات رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا تشكر و هدايايي دريافت كردند.

   انتهاي پيام

 

 

 

 صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي