_

  تاريخ: 28/7/1386

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

در ديدار رهبران ديني و سران مذهبي دولت سريلانكا

 آيت الله سيد محمد خامنه‌اي: اختلاف در نژاد و پرستش و مذهب نمي‌تواند باعث جدا افتادن مذاهب مختلف در دنيا شود.

 

رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا گفت: اهداف بزرگ و مسئوليتي كه روحانيون مذاهب مختلف در برابر خدا و خلق خدا دارند يكي است، بنابراين اختلاف در نژاد و پوشش و مذهب نمي‌تواند باعث جدا افتادن مذاهب از هم شود.

  __________________________________________________________________________

 

 

 

هيئتي متشكل از سران مذهبي دولت سريلانكا و اساتيد دانشگاه و حوزه اين كشور با آيت الله سيد محمد خامنه‌اي، رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا در تهران ديدار و پيرامون مسائل بين اديان و ارتباطات فرهنگي دو كشور گفتگو كردند.

آيت الله سيد محمد خامنه‌اي در اين ديدار خاطر نشان ساخت كه: روحانيون اديان مختلف با نگاههاي واقع‌‌بين خود به اين عالم و عشقي كه به بشريت دارند، مي‌توانند بهترين رهبران ملتها باشند و همچنين در ايجاد روابط حسنه بين دولتها نقش بسزايي را ايفا مي‌كنند.

رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا افزود: اگر حكومت در دست پيام‌رسانان خدا باشد، عشق و دوستي بر كل دنيا و ساكنانش حكومت خواهد كرد، بنابراين روحانيون مختلف در كل دنيا كه سربازان خدا هستند، بايد يكديگر را به خوبي بشناسند و از ديدگاهها و عقايد هم با اطلاع باشند.

اين ديدار با حضور آيت الله سيد محمد خامنه‌اي رياست بنياد حكمت اسلامي صدرا و هيئتي از كشور سريلانكا متشكل از نماينده اين كشور در انگلستان، سفير سريلانكا در ايران، يكي از نمايندگان مجلس سريلانكا و جمعي از اساتيد ديني دانشگاههاي آن كشور در تهران انجام شد و در اين مراسم آيت الله سيد محمد خامنه‌اي و سران مذهبي سريلانكا در باب گسترش ارتباطات فرهنگي و علمي دو كشور به ارائه سخن پرداختند.

   انتهاي پيام

 

 

 

 صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي