_

  تاريخ:21/6/1389

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

به همت انتشارات بنياد حكمت اسلامي صدرا صورت گرفت:

 

 انتشار «امام علي (ع) و صلح جهاني»

 

 

بتازگي كتاب «امام علي (ع) و صلح جهاني» به قلم آيت الله سيد محمد خامنه اي، توسط دكتر رويا خويي به زبان انگليسي ترجمه و توسط انتشارات بنياد حكمت اسلامي صدرا به انتشار رسيده است.

 

___________________________________________________________________
 

مردم به دو قسمند: يا برادر ديني تو هستند، و يا همنوع تو.

اين سخن قرنهاست كه بر تارك فرهنگ بشري مي درخشد و گوينده-اش كسي نيست جز امام علي «ع» پيشواي شيعيان جهان. مردي كه تنها شيعيان، او را براي خود نمي دانند؛ بلكه اهل سنت و مسيحي و يهودي و ... و خلاصه هر كسي كه در جستجوي عدالت است او را از خود مي داند، چنانكه جرج جرداق مسيحي كتابي قطور در وصف او مي-نويسد و عنوان كتاب را اينگونه قرار مي دهد: الامام علي، صوت العدالة الانسانية، امام علي، صداي عدالت انساني .

يكي از موضوعاتي كه امروزه بعد از انقلاب فرانسه و اعلان حقوق بشر و كوششها و جنبشهاي بسياري براي احراز مقام انسان مورد توجه قرار گرفته، موضوع حمايت از زندانيان و حقوق زنداني است؛ در صورتي كه قرنها پيش، اين موضوع از تأكيدات مكرر حضرت علي «ع» بود، و بايد بدانيم ايشان در زمانه اي بر اين مسئله تأكيد مي كردند كه در شرق و غرب، حكومتها بدترين و تأسف بارترين رفتار را با زندانيان داشتند .

كتاب «امام علي (ع) و صلح جهاني» اثري است كه سعي دارد از زواياي مختلفي منهج حضرت را در مواجهه با مقولاتي چون حكمت، آزادي، عدالت، جنگ و صلح نشان دهد.

كتاب حاضر در ده فصل تدوين شده كه عناوين برخي از فصول آن عبارتند از: صلح جهاني، كابوس جنگ، امام علي (ع) و احترام به بشريت، امام علي (ع) و احترام به آزادي و ...

اين كتاب در 81 صفحه بصورت رقعي از سوي بنياد حكمت اسلامي صدرا به زيور طبع آراسته شده است.

 

 

   انتهاي پيام

 

 

 

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي