تاريخ:26/05/1392

چاپ صفحه    ذخيره صفحه

مجموعه مقالات همایش«ابن سینا و فیلسوفان اسلامی» منتشر شد.

  __________________________________________________________________________
 

مجموعه مقالات همایش ابن سینا و فیلسوفان اسلامی تحت عنوان «ابن سینا و حکمت مشرقی» زیر نظر آیت الله سید محمد خامنه ای و توسط انتشارات بنیاد حکمت اسلامی صدرا روانه بازار نشر گردید.

این مجموعه با مقدمه آیت الله سید محمد خامنه ای با عنوان «ابن سینا فیلسوفی اشراقی» آغاز می شود. عقیده عموم بر این است که ابن سینا را فیلسوفی مشایی می شناسند و می شناسانند که پیرو فلسفه یونان و شارح فلسفه ارسطو است. آیت الله سید محمد خامنه ای در این مقدمه دیدگاه دیگرگونه ای را برمی شناسد و بر این باورند که ابن سینا علاوه بر حکمت مشایی که الحق و الانصاف آن را به ذروه کمال خود رسانیده است صاحب گونه دیگری از حکمت است که ایشان آن را «حکمت مشرقی» می نامد.

این مجموعه مقالات شامل بخشهایی چون «زندگینامه و آثار»، «مابعدالطبیعه»، «اخلاق و سیاست» و نیز «منطق» است. نویسندگان معروفی چون آیت الله سید محمد خامنه ای، دکتر کریم مجتهدی، دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی و دیگر پژوهشگران حوزه فلسفه اسلامی و ابن سیناشناسی در آن مقاله دارند.

چاپ نخست مجموعه مقالات «ابن سینا و حکمت مشرقی» در بهار سال 1392 و در 2000 نسخه و 416 صفحه با جلد شومیز و گالینگور به بازار نشر عرضه شده است.

علاقه مندان برای تهیه این کتاب از طریق پست می توانند با تلفن 88153594-021 بخش انشارات بنیاد حکمت اسلامی صدرا تماس حاصل نمایند.

 

انتهاي پيام

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي