_

  تاريخ:31/5/1389

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

به همت انتشارات بنياد حكمت اسلامي صدرا:

نخستين شماره فصلنامه «تاريخ فلسفه» به بازار نشر عرضه شد

 

 

نخستين شماره فصلنامه پژوهشي «تاريخ فلسفه» به صاحب امتيازي انجمن تاريخ فلسفه، به مدير مسئولي آيت الله سيد محمد خامنه اي، رئيس «انجمن بين المللي تاريخ فلسفه» و سردبيري دكتر حسين كلباسي اشتري، با تأييد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بتازگي منتشر شد.

___________________________________________________________________

 

 

 

بنياد حكمت اسلامي صدرا، در راستاي فعاليتهاي ابتكاري و پژوهشي خود تحت عنوان «طرح تدوين تاريخ جامع حكمت و فلسفه»، انتشار اين مجله را در فعاليتهاي علمي خود گنجانيده است.

اين فصلنامه كه بعنوان اولين نشريه تخصصي در زمينه تاريخ فلسفه پا به عرصه وجود نهاده، در اولين شماره خود مقالات پژوهشي ارزنده اي را تحت عنوان «آغاز و فرجام سوفسطائيان»، «كوگيتوی دكارت و جهات تاريخي آن در انديشه آگوستين و انسان معلق ابن سينا» و «بررسي امكان تأثيرپذيري افلاطون از زرتشت؛ با تاكيد بر آموزه مُثُل افلاطون و فَروهَر زرتشتي» دربردارد.

«شاخصه هاي جهان بيني ايراني در فلسفه امپدوكلس»، «ارسطو در اسفار»، «خاستگاه تاريخي علم منطق» و «تجديد نظر در تاريخ فلسفه با الهام از ديدگاه شيخ اشراق»، نيز عناوين ديگر مقالات برگزيده اعضاء هيئت تحريريه فصلنامه تاريخ فلسفه مي باشد، كه در اين شماره به چاپ رسيده است.

شماره اول نشريه انجمن بين المللي تاريخ فلسفه، در 176 صفحه و با قيمت 2500 تومان، تابستان 89 به چاپ رسيده و به علاقمندان علوم تاريخ و فلسفه عرضه شده است.

 

 

   انتهاي پيام

 

 

 

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي