_

  تاريخ:5/8/1389

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

در چهارمين دوره جشنواره بين‌المللي فارابي صورت گرفت:

سپاسگزاري از خدمات علمي اساتيد برجسته علوم انساني

 

 

در چهارمين دوره جشنواره بين‌المللي فارابي كه در سالن اجلاس سران برگزار شد، آيت‌الله سيد محمد خامنه‌اي، رئيس بنياد حكمت اسلامي صدرا و چند تن از فرهيختگان مورد تقدير قرار گرفتند. 

  __________________________________________________________________________

 

 

 

چهارمين جشنواره بين‌المللي فارابي با درنظر داشتن اهدافي چون معرفي نقش علوم انساني در توسعه دانش بشري، مديريت اجتماع و تمدن‌سازي درگذشته و اكنون، ايجاد نگرش مثبت به علوم انساني، بازنمايي توان علمي ايران در حوزه علوم انساني، كمك به كاربردي شدن علوم انساني و اسلامي و شناسايي و معرفي استعدادهاي برتر در اين حوزه، روز شنبه، اول آبان ماه 1389، در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.

در اين مراسم آيت‌الله سيد محمد خامنه‌اي و چند تن از علما و فضلا به دليل ارائه مجموعه آثار و خدمات علمي ارزنده و بعنوان اساتيد پيشكسوت علوم انساني مورد تقدير قرار گرفتند.

همچنين در اين همايش چند تن از درگذشتگان حوزه و دانشگاه بعنوان شخصيتهای پيشرو در عرصه علوم انسانی مورد تقدير واقع شدند؛مرحوم دکتر محمد خوانساری صاحب تأليفات متعددی چون کتاب مهم و مشهور « منطق صوری» و عضو سابق شورای علمی بنياد حکمت اسلامی صدرا از جمله کسانی بود که در اين مراسم ياد وی گرامی داشته شد.

بنا بر آمار ارائه شده از سوي دبيرخانه جشنواره فارابي، در مجموع 2381 اثر به اين دبيرخانه ارسال شد كه از آن ميان، 366 اثر در حوزه «فلسفه، كلام، اخلاق، اديان و عرفان» و مابقي در خصوص ديگر موضوعات بوده است.

بنياد حكمت اسلامي صدرا نيز از اين اقدام اصولي جشنواره بين‌المللي فارابي و اقداماتي از اين دست که در پي قدرداني و توجه به اهميّت دانش و دانشمندان و سرداران عرصه فرهنگ ميباشد، تقدير نموده و توفيق برگزار كنندگان را از خداوند منان مسئلت دارد.

 

 

 

   انتهاي پيام

 

 

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي