_

  تاريخ:28/10/1389

چاپ صفحه        ذخيره صفحه

برگزاري همايش «فارابي و تأسيس فلسفه اسلامي»

 

 

انجمن علمي تاريخ فلسفه با همكاري مركز تدوين تاريخ جامع حكمت و فلسفه بنياد حكمت اسلامي صدرا، در راستاي اهداف و سياستهاي خود در زمينه شناخت صحيح و آسيب‌شناسي منابع موجود تاريخ فلسفه، همايشي را با عنوان «فارابي و تأسيس فلسفه اسلامي» برگزار ميكند.

___________________________________________________________________

 

 

 

  

اين همايش تخصصي با حضور اساتيد مطرح فلسفه و تاريخ كشور و سخنراني و ارائه مقالات برگزيده، طي روزهاي چهارشنبه وپنجشنبه، ششم و هفتم بهمن سال جاري، در محل همايشهاي بنياد حكمت اسلامي صدرا(سالن صدرالمتألهين) از ساعت 9 صبح تا 30/16 برگزار ميگردد.

نشست تخصصي فارابي کار خود را از 9 صبح ششم بهمن ماه،با اعلام برنامه دبير همايش،دکتر قاسم پورحسن و سخنراني رياست بنياد حکمت اسلامي صدرا،آيت الله سيد محمد خامنه اي آغاز ميکند؛و طي دو روز برگزاري همايش،38 سخنران به ارائه مقالات خود در قالب هفت نشست تخصصي خواهند پرداخت.

در راستاي عمق بخشي به جنبه علمي همايش و رسيدن به نتايجي مؤثر و کاربردي،همايش فارابي مستمع عام نخواهد داشت و نشستها بصورت بحث و بررسي ميان اساتيد و مؤلفان مقالات برگزار خواهد شد.

محورهاي اصلي برگزاري همايش عبارتست از: فارابي؛ زندگي و آثار، فارابي و تاريخ فلسفه، آراء فلسفي فارابي، فارابي و تاريخ و فلسفه علم، فارابي؛ دين و اخلاق، فلسفه سياسي فارابي، آراء منطقي فارابي و فارابي؛ شارحان و مستشرقان.

لازم بذكر است، رابطان رسانه‌اي كه مايل به شركت در اين همايش تخصصي و پوشش خبري آن ميباشند، لطفاً با روابط عمومي بنياد صدرا با شماره‌هاي 88833933 و 88734686 تماس حاصل نمايند.

جزئيات برنامه زمانبندي همايش نيز متعاقباً براي علاقمندان ارسال خواهد شد.

 

   انتهاي پيام

 

 

 

     صفحه بعدي            بازگشت به صفحه اصلي             صفحه قبلي