تاریخ:  ۱۳۹۹/۰۲/۳۱

  مجموعه چکیده مقالات همایش فلسفه و هنر منتشر شد

 __________________________________________________________________________

 

چکیده مقالات پذیرفته شده بیست و چهارمین همایش بزرگداشت ملاصدرا انتشار یافت. این همایش از سلسله همايشهاي سالانه بزرگداشت حكيم ملاصدرا است که به موضوع محوري «فلسفه و هنر» اختصاص يافته است. همانطور که پیش از این هم اعلام شد، با توجه به شرايط اجتماعي موجود در اين ايام و لزوم پرهيز از تجمع بمنظور جلوگيري از شيوع بیماری، همايش بزرگداشت ملاصدرا امسال بصورت مجازي برگزار ميگردد.

بنابر اطلاع رسانی دبیرخانه همایش، پس از تصويب موضوع در شوراي علمي و سپس هيئت امناي بنياد حكمت اسلامي صدرا، فراخوان مقاله همايش در ۶ زيرعنوان اصلي و  ۸۶ زيرعنوان فرعي، تنظيم و اعلان گرديد. محورهاي اصلي فراخوان مقاله عبارت بودند از: فلسفه و سرشت هنر، مقام خيال در فلسفه و هنر، کارکرد هنر در فلسفه، هنر در سنت فلسفي اشراقي، خوانش فلسفي آثار هنري و هنر در برنامه «فلسفه و کودک».

پس از فراخوان عمومي مقاله جهت همايش، در مدت مقرر، ۱۲۱ عنوان چكيده و اصل مقاله از اساتيد، صاحبنظران و پژوهشگران حوزه و دانشگاه به دبيرخانه همايش واصل گرديد كه از آن ميان، ۶۳ عنوان چكيده مقاله در شوراي علمي همايش پذيرفته شد که مجموعه اين چکيده‌ها، بترتيب الفبايي نام خانوادگي نويسندگان در اين مجلد گردآمده است. برای دریافت کتابچه چکیده مقالات، اینجا کلیک کنید.

مجموعه مقالات برگزيده همايش نيز پس از ارزيابي، برای استفاده پژوهشگران و علاقه مندان بزودي منتشر خواهد شد. سخنرانيهاي برگزيده همايش هم از طريق همین پايگاه و دیگر رسانه‌هاي عمومي و مجازي در اختيار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

بنياد حکمت اسلامي صدرا – واحد تامين محتوا و خبر

انتهای پيام

 

  صفحه بعدي  بازگشت به صفحه اصلي  صفحه قبلي