سایت بنیاد حکمت اسلامی صدرا

 سایت بنیاد حکمت اسلامی صدرا با هدف اصلی معرفی فلسفه اسلامی مخصوصاً فلسفه صدرالمتألهین(حکمت متعالیه) به مخاطبان داخلی و خارجی بنیانگذاری گردیده است. این سایت که در حال حاضر به دو زبان فارسی و انگلیسی فعال است، می کوشد تا اخبار و اطلاعات مربوط به دنیای فلسفه را به اطلاع کاربران و علاقمندان به این حوزه برساند. معرفی ملاصدرا به عنوان یکی از موثرترین فلاسفه اسلامی به همراه معرفی زندگی، مکتب و آثار فراوان وی از دیگر اهداف این سایت می باشد. علاوه بر این، کاربران می توانند با مراجعه به این سایت درباره بخشهای مختلف بنیاد آگاهی یافته و در جریان فعالیتهای هر بخش قرار گیرند.

برای مثال، در بخش انتشارات کاربران با تازه های نشر و فهرست کامل کتابهای منتشر شده از سوی بنیاد آشنا می شوند. هر کتاب نیز به طور خلاصه معرفی گردیده تا مخاطبان بتوانند از محتوای کتاب آگاهی یابند.

در بخش تاریخ حکمت و فلسفه ضمن معرفی انجمن علمی تاریخ حکمت و فلسفه، فعالیتهای گسترده مرکز تدوین تاریخ جامع حکمت و فلسفه پوشش داده می شود.

در بخش بانک مقالات که بر اساس مکاتب بزرگ فلسفه اسلامی دسته بندی گردیده، مقالات برگزیده فلسفی همراه با متن کامل هر مقاله در دسترس کاربران گرامی قرار گرفته است. همچنین برای سهولت در امر تحقیق این مقالات در پنج موضوع کلی(خداشناسی، هستی شناسی، انسان شناسی، معرفت شناسی و روش شناسی) دسته بندی گردیده که لینک مربوط به آن در ستون سمت چپ صفحه اصلی قابل مشاهده می باشد.

لینک جستجو یکی دیگر از مزایای این سایت است که به کمک آن می توان به طور جداگانه در سایت، بانک مقالات و خردنامه ها به جستجوی امور دلخواه پرداخت و در کمترین زمان به اطلاعات لازم دست یافت.

سه نشریه تخصصی خردنامه صدرا، تاریخ فلسفه و نشریه فلسفه و کودک نیز توسط بنیاد منتشر می گردد که کاربران به فهرست کامل همه شماره ها و چکیده همه مقالات دسترسی دارند.

لازم به ذکر است از آنجا که اطلاعات و مطالب موجود در سایت بنیاد حکمت اسلامی صدرا دائماً به روز رسانی می شود، برای علاقمندان این حوزه بسیار مفید و کارآمد است. همچنین اطلاعات درج شده در اين سايت رايگان بوده و شرط استفاده از آن رعايت اخلاق علمي (ذکر منبع و بدون تصرف و تحريف مطالب آن) مي باشد. اين سايت از محققان و پژوهشگران در بخش های مختلف دعوت به همکاری می نمايد؛ برای عضويت مي توانيد به قسمت عضويت در بخش های تحقیقاتی (صفحه اصلی) مراجعه بفرماييد.